Navodila

Korak 1

Olupite čebulo in česen ter sesekljajte čim bolj na drobno. Odstranite semena ene čili paprike in jih zmeljite v možnarju. Olupljen ingver podrgnite na drobno rende.

2. korak

Z govedine odstranite proge, filme in odvečno maščobo, meso narežite na enake koščke, velike približno 2-3 centimetre. Goveje meso prestavimo na jed, solimo in popramo po okusu, dodamo četrtino začimb - čebulo, česen, ingver in čili. Meso dobro premešajte, tako da se vse začimbe porazdelijo po njem čim bolj enakomerno. Zapustimo 5-10 minut.

3. korak

Ponev na zmernem ognju segrejemo brez olja, meso pečemo 5 minut, nenehno mešamo, da ne zažge. Zalijemo z vodo, na največjem ognju zavremo, zmanjšamo ogenj in meso kuhamo 1,5 ure (ali več - dokler govedina ne konča).

4. korak

Na paradižniku naredimo ureze v obliki križa in jih za približno minuto spustimo v vrelo vodo, da lahko lupino enostavno odstranimo. Odstranite semena in paradižnik zmeljemo v mešalniku, ga odstavimo.

5. korak

Tekočino, v kateri se je kuhalo meso, odcedimo v skledo. Odstranimo tako meso kot juho na stran. V ponev vlijemo olje in damo paradižnik sesekljan v mešalnik, dušimo 2-3 minute. Dodajte preostale začimbe (čebula, ingver, česen, čili), sestavine dobro premešajte. V ponev vlijemo juho, zavremo in pustimo na ognju 15 minut pod pokrovom.

6. korak

V ponev dodajte cele čili paprike, kuhajte 5 minut. Meso damo v ponev, pustimo kuhati še 10-15 minut brez pokrova - omaka ne sme biti gosta, a ne preveč tekoča. Postrezite vroče.